İşletmelerde süreç zaman verilerinin belirlenmesinde zaman ölçümleri etütçüler tarafından kronometre ile yapılmaktadır. Ancak, yaygın olarak kullanılan kronometrelerin saniyeli olmasından dolayı (1 Saniye = 1/60 Dakika), her bir akış dilimi için kayıt edilen saniyeli gerçek tek zamanların toplanıp ortalamalarının alınması ve bunun dakika olarak ifade edilmesinde hatalar yapılabildiği gibi, bu iş için ciddi zaman kaybı da olmaktadır. Bu tür çalışmalarda kullanılmak üzere Yüzde Dakikalı ( 1 Yüzde Dakika = 1/100 Dakika) kronometreler üretilmiştir. Bununla birlikte Yüzde Dakikalı kronometrelerin kullanımı çok yaygın olmadığı için piyasada bulunamamakta, yurt dışından getirildiğinde de çok pahalıya mal olmaktadır. İşte bu soruna kalıcı bir çözüm bulmak üzere, androit tabanlı cep telefonlarında kullanıma uygun, tarafımızdan Yüzde Dakikalı Kronometre programı geliştirilmiştir.

Programın özellikleri:

1. Cep telefonlarında hem yatay hem de dikey olarak kullanılabilir.

2. Her bir akış dilimi için, hem sürekli zaman hem de tek zaman ölçme özelliği vardır.

3. Ölçülen tek zamanlarının sayısında sınır yoktur.

4. Tek zamanların forma kaydı geriye dönük olarak da yapılabilir. Bunun için ekranı parmakla aşağı-yukarı kaydırmak yeterlidir.

5.  Sürekli zaman ölçümü sırasında yanlışlıkla stop düğmesine basıp ölçümü kesintiye uğratmamak için stop düğmesi iptal edilmiştir.

6.  Yeni bir ölçümde kronometreyi sıfırdan başlatmak için programdan çıkıp yeniden başlatmak gerekecektir.

Google Play'den Ücretsiz Olarak İndirme Linki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onivo.Kronometre&hl=tr